25.8.2019 Kůta MM ČR motokrosu - závěrečný díl seriálu

Po roce plném úprav, výstavby a zdokonalování se můžete těšit na návrat motokrosového areálu v Jiníně mezi elitní pořadatele. Jedna z nejmodernějších tratí v České republice vás zve na poslední podnik Kůta Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.V areálu se udála spousta změn, počínaje automatickým zavlažovacím systémem, startovacími rošty jedinečnými ve střední Evropě (používají se pouze při závodech Mistrovství světa), konče vybudováním nového bistra pro závodníky a diváky.

V nejprestižnější třídě MX1 souboj o titul mezi Maďarem Bencem Szvobodou a Čechem Filipem Neugebauerem - rozdíl mezi jezdci jsou pouhé dva body. Třetí v pořadí, jihočeský rodák z nedaleké Heřmaňe - Václav Kovář ztrácí 29 bodů. Tito 3 jezdci si to v Jiníně rozdají o titul!

Ve třídě MX2 dělí vedoucího Martina Krče od druhého v pořadí Slováka Šimona
Jošta 14 bodů. Třetí je se ztrátou 34 bodů na vedoucí pozici Jonáš Nedvěd. I zde tedy proběhnou přímé boje o titul!

Třída žen má v letošním roce vládkyni v Kristýně Vítkové, která má před závěrečným závodem náskok 46ti bodů před Barborou Laňkovou. Kristýně tedy stačí získat v první jízdě 4 body a může začít slavit titul. Třetí v pořadí je Marika Mlýnková.

V průběhu závodního dne bude probíhat autogramiáda jediných mistrů světa v motokrosu národů - legend českého motokrosu Jaroslava Falty, Zdeňka Velkého, Antonína Baborovského a Jiřího Churavého.

Prezentace nových motocyklů YAMAHA 2020 a doprovodný program jsou zajištěny.