Jinín 73, Jinín, 386 01 +420777207406 E-mail: areal@mxjinin.cz Út-Pá 09:00-12:00, 13:00-18:00, So-Ne 09:00-12:00, 14:00-18:00
Slider

Jihočeský KP v motokrosu Jinín - 04.06.2022

V sobotu 4. června se konal další podnik Jihočeského krajského přeboru v motokrosu na jinínské trati, která ještě do nedávna byla naší domácí tratí (nově je správcem MS KLUKY). Za slunného počasí se do Jinína sjelo početné pole jezdců v tradičních kubaturách a i z našich jezdců se jednalo o tradiční účastníky.

Jarda Kalný #77 opět ukázal skvělou formu a stvrdil pozici lídra v seriálu, když ve své třídě MX2 skončil celkově na 1. místě se 47 body. V první rozjížďce přišel o vedení tři kola před cílem, kdy společně s druhým Jonášem Nedvědem #202 dojeli okolo jedoucí jezdce a v následné skrumáži Jarda o dosavadní vedení přišel. Vítězem první rozjížďky se tak stal Jonáš Nedvěd. Ten ale do druhé rozjížďky nenastoupil, na rozdíl od "našeho Járy", který v ní nenašel přemožitele. Jardo velká gratulace Výsledek obrázku pro palce nahoru.

Zavzpomínat do Jinína přijeli i kluci Pechové. Starší Lukáš  #151 ve třídě 125 2T v první slušně rozjeté rozjížďce dvakrát upadl na stejném místě a tím tak ztratil naději na solidní umístění. Lukáš ale ukázal velkou bojovnost, když s velkými odřeninami na pravém ramenu a s poškozeným plynem motorky dojel do cíle. Do druhé rozjížďky už ale nenastoupil - pády holt občas bolí.

Mladší Martin #104 ve třídě 65 ccm sice obě rozjížďky dojel do cíle bez pádu, ale výkonem zůstal trošku za očekáváním, patrně ani on nebyl nějak ve své kůži. Zkrátka není každý den posvícení. Nicméně dojel a celkově si připsal cenných 30 bodů do seriálu za 6. místo, takže hlavu vzhůru a příště to třeba vyjde lépewink